Përshkrimi

Mjaltë për Mjekimin e Sterilitetit

Përdoret te njerëzit që ankohen për oligospermi (numër i ulët i spermatozoideve) ose te gratë që ankohen për dobësi ose numër të ulët të vezëve. Përbërësit: Mjaltë - Xhensen - Pjalm bletësh - Farë e zezë (Nigella Sativa). Arre Rrush i thatë. Vaj ulliri . Shafrani dhe gjëra të tjera shërbejnë si mjet për të forcuar vezoret, veçanërisht spermatozoidet dhe përdoren për të dy gjinitë.

  • Përfitimet: - Ndihmon fekondimin. Përmirëson cilësinë e spermatozoideve (vezëve). - veryshtë shumë efektiv në rritjen e numrit të spermatozoideve (vezëve). - Rregullon sekretimin e testosteronit në trup. - Forcon muskulin e zemrës. - Rrit kujtesën tek gratë. Ajo rrit fuqinë seksuale më shumë se çdo lloj produkti tjetër. - Rregullon problemet me aneminë. - Mbron qelizat e trurit nga dëmtimet e përhershme. - Ndihmon sekrecionet e bardha të vaginës.

Përdorimi: Një lugë ose dy lugë kafe çdo ditë një orë para ngrënies ose tre orë pas, për tre muaj rresht.


Цена: 3600 ден 60€

Мед за лечење на стерилитет

Се користи кај лицата кои се жалат од олигоспермија ( низок број на сперматозоиди ) или кај жените кои се жалат од слабоста или нискиот број од јајце клетки . Содржина : Мед - Ginseng - Полен од пчела - Црно семе ( Nigella Sativa ) . Орев . Суво грозје . Маслиново масло . Шафран и останати работи сите кои служат како средство за помагање во зајакнување на јајниците , особено на сперматозоидите и се користи за двата пола . - Придобивки : - Го помага оплодувањето .

Го подобрува квалитетот на сперматозоидите ( јајце клетки ) . - Многу ефективен е во зголемување на бројот на сперматозоидите ( јајце клетки ) . - Ја регулира екскрецијата на тестостеронот во организам . - Ги зајакнува срцевите мускули . - Ја зголемува меморијата кај жените .

Ја засилува сексуалната сила повеќе од секој друг вид од продуктот . - Ги регулира проблемите со анемија . - Ги заштитува мозочните клетки од вечните оштети . - Ги помага белите вагинални секреции .

Користење : Една до две кафени лажици секој ден еден саат пред јадење или три саата после тоа , три месеци по ред .


Зa Нарацка Потребно е да ни напишете :
Име Презиме
Адреса
Град / село
Конт.телефон .
Достава низ цела Македонија за Брза и сигурна испорака

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Produkte Bio SK

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Maqedoni

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS