Përshkrimi

SPRAY UJI UV SPF 30

Vëllimi: 200 ml

Ujë kremi rrezatues UV me një faktor të lartë mbrojtës SPF 30
Filtrat UV të veçantë mbrojnë lëkurën nga rrezatimi UVA dhe UVB për një kohë të gjatë
Përmban aloe vera dhe vitaminë E
Falë një kombinimi të përshtatshëm të përbërësve të përdorur, ai aplikohet mirë, duke e lënë lëkurën të butë dhe të butë
Llak është rezistent ndaj ujit dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës
Pa paraben, i testuar dermatologjikisht

Ekstrakti i aloe vera përdoret në kozmetikë për efektet e tij rigjeneruese. Përbërësit aktivë të ekstraktit ndihmojnë në zvogëlimin e rritjes së baktereve dhe stimulojnë fibroblastet (qelizat themelore të indit lidhor të shpërndara në njerëz në pjesë të ndryshme të trupit), duke çuar kështu në rinovimin disa herë më të shpejtë të qelizave. Në përgjithësi aloe vera renditet kryesisht si ilaçi natyror më efektiv për trajtimin e djegieve dhe gërvishtjeve.
Tokoferili është një formë e vitaminës E, ajo vepron si një antioksidant, duke parandaluar plakjen e lëkurës, e cila demonstrohet nga njollat ​​e pigmenteve, rrudhat dhe humbja e qëndrueshmërisë.

Përdorimi: Shkundni mirë para përdorimit. Vendoseni në mënyrë të barabartë direkt në trup para se të bëni banjo dielli. Përsëriteni aplikacionin disa herë në ditë.

Përbërësit (INCI): Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Dicaprylyl Ether, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Polonozë, Balsamidhe, Polonoze, Polonoze, Polonoze, Polonizo, Glysex, Polonizëm, Gonxhe, Polonizëm, Gonxhe, Polonizëm, Polonizëm, Gonzel, Polonizo, Gonzel, Polis, Gonxhe, Polis, Gonxhe, Polis, Polonizëm, Gonxhe, Polonizim, Bimë, Bardhë, Bardhë, Bardhë, Bardhë, Bardhë, Bardhë, Bardhë, Biletat e Bardhë, Bjonde, Polonishtja, Bardhë, Biletat e Biletave, Bjondë Bardhë, Biletat e Biletave, Gjeneral Acetat Tokoferil, Etilheksilglicerinë, Tokoferol, Disodium EDTA, Trietanolaminë, Acid Citrik, Sorbat Kaliumi, Benzoat natriumi, Benzil Benzoat, Heksil Cinnamal, Kumarin, Limonene, Geraniol, Linalool.

Prodhuesi: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045 / 1e, 628 00 Brno

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS