Përshkrimi

ESSENS Monolaurin Premium falë Vitaminës A:

Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe mukozave
Kombinimi i përbërësve aktiv ndihmon në mbrojtjen e trupit të dobësuar nga infeksionet virale
Promovon një ekuilibër të shëndetshëm të baktereve të zorrëve
Ndihmon në largimin e patogjenëve armiqësorë nga trupi (viruse, baktere, maja, kërpudha)
Teknologjia e përpunimit të patentuar siguron efikasitet maksimal në trup dhe për këtë arsye një efekt antiviral shumë të fortë
Beneficialshtë e dobishme ndërsa keni ftohje të zakonshme dhe lufton simptomat e gripit
Ka një efekt pozitiv në sëmundjet e herpesit, infeksionet bakteriale si infeksionet stafilokoksike dhe të kërpudhave
Ka një efekt pozitiv në sindromën e lodhjes kronike (CFS)
Çfarë është Monolaurin? Ekstrakti i pastër i lipideve, i cili natyrshëm ndodh në vajin e kokosit, por është gjithashtu i pranishëm në qumështin e gjirit. Ajo ka qenë objekt i shumë hulumtimeve shkencore për funksionet e tij të dobishme në sistemin imunitar. Ka provuar efekte antibakteriale, antimikrobike dhe mbi të gjitha, antivirale. Studimet kanë treguar se monolaurina sulmon shtresën mbrojtëse të viruseve, duke bërë që ato të prishen. Monolaurina është testuar në bakteret E. coli, maja duke përfshirë Candida albicans, Helicobacter pylori (H. pylori), Giardia lamblia, Staphylococcus aureus (Staph) dhe gjithashtu koronavirusët njerëzorë, me efekte shumë pozitive. Studimet kanë treguar gjithashtu se ende nuk është formuar asnjë rezistencë ndaj monolaurinës, duke e bërë atë vazhdimisht efektive për të gjithë.

Çfarë e bën unike ESSENS Monolaurin Premium? Shtesa ushqimore është prodhuar në bazë të një teknologjie unike të përpunimit që siguron thithjen më të mirë të substancës në trup. Efikasiteti maksimal në trup dhe kështu arrihet një efekt shumë i fortë antiviral. Forma unike e formës monolaurin mbrohet nga e ashtuquajtura patentë e vogël, Modeli Utility Nr. 33.526, regjistruar në Zyrën e Pronësisë Industriale të Republikës Çeke në 3 Shtator 2019 dhe u aplikua ekskluzivisht për produktin ESSENS.

Vitamina A ka një efekt pozitiv në sistemin imunitar, mbron qelizat nga stresi oksidativ. Ajo gjithashtu siguron rritje korrekte, zhvillim, cilësi dhe funksionalitet të mukozave, kockave dhe hematopoezës.

Dozimi i rekomanduar: 1 kapsulë dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje para ngrënies. Pini me shumë lëngje. Në kushte të rënda ne rekomandojmë kombinim me shtesa të tjera ushqimore ESSENS.

Përbërësit: gliceril laurate, sakarat lauril, vitaminë A (acetat retinol), mbushës (sorbitol), rregullator aciditeti (amino acetik, acid laktik, laktat kalciumi), guaskë kapsule (hidroksipropil metilcelulozë, ngjyrosje e dioksidit të titanit).

Vlerat ushqyese për kapsulë: Vlera e energjisë 1,8 Kcal (7,5 KJ); yndyrna 0,35 g, nga të cilat acide yndyrore të ngopura 0,35 g; karbohidrate 0,001 g, nga të cilat sheqerna 0 g; proteina 0 g; fibra 0,1 g; kripë 0 g.

Përmbajtja e përbërësit aktiv për kapsulë: Gliceril Laurate 346 mg, Lauryl Saccharate 2 mg, Vitamina A (acetat retinol) 0,4 mg / 100% marrje referimi.

Udhëzime për përdorim: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme. Nuk është menduar për fëmijët nën moshën 3 vjeç ose gratë shtatzëna / gjidhënëse.

Prodhuesi: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045 / 1e, 628 00 Brno

A jeni duke përdorur rregullisht ESSENS MONOLAURIN OSE ESSENS ANTI-V MIX?

• SHKRUA N US SH.B.A. • KOMENTET TUAJA • BLOG PharmDr. Milan Krajíček •

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS