Përshkrimi

ESSENS SYRUP ANTISTRESS gjithashtu falë vitaminave dhe Affron®:

Kontribuoni në aktivitetin normal mendor
Kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar
Ndihmon në zvogëlimin e stresit, lodhjes dhe lodhjes
Ndihmon relaksimin, kontribuon në ekuilibrin mendor dhe fizik
Ndihmon për të përmirësuar pagjumësinë dhe për të fjetur më mirë
Krapemyrtle e egër, dmth acerola është një kaçubë ose pemë e njohur gjithashtu si qershi tropikale dhe është një nga burimet më të pasura të vitaminës C, e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ. Rrit thithjen e hekurit dhe kontribuon në formimin e kolagjenit.

L-triptofani është një aminoacid jetësor që mbështet prodhimin e neurohormoneve serotonin, melatonin dhe enzimave të panumërta.

Affron® përpunohet nga procesi i patentuar i prodhimit në temperaturë të ulët AFF®ON Cool-Tech, i cili siguron aktivitetin dhe qëndrueshmërinë e tij afatgjatë, është gjithashtu ekstrakti i parë i shafranit i standardizuar nga HPLC në Lepticrosalides®, përbërje bioaktive që ndihmojnë relaksimin, mendjen dhe ekuilibri fizik dhe vazhdoni të ruani gjendjen shpirtërore pozitive. Cilësia e Affron® bazohet në 6 studime klinike që kanë treguar një përmirësim të humorit në individë të shëndetshëm që janë të ekspozuar ndaj stresit dhe ankthit të rastit, si dhe një përmirësim të pagjumësisë brenda 4 javëve të përdorimit.

Përbërësit: Ekstrakt i egër i frutave crapemyrtle, ekstrakt i lules shafran krokus, L-Tryptofan, klorid piridoksine, ëmbëlsues: fruktooligosakaride, tretës: ujë i pijshëm i pastruar, glicerinë, konservues: benzoat natriumi, klorur kaliumi.

Përmbajtja e përbërësve aktivë në 20 ml /% DRI (marrja referuese):

Vitamina C (ekstrakt i egër i frutave, Malpighia glabra 25%): 240 mg / 300%
Ekstrakt lule shafrani crocus (Crocus sativus, Lepticrosalides 3.5%): 27 mg / -
L-Tryptofan: 35 mg / -
Vitamina B6 (klorid piridoksine): 1,4 mg / 100%
Ne rekomandojmë marrjen e shurupeve në këtë dozë:

Ditët 1 - 7: 5 ml tri herë në ditë Ditët 8 - 14: 5 ml dy herë në ditë, 10 ml në mbrëmje Ditët 15+: 5 ml në mëngjes, 15 ml në mbrëmje Doza maksimale ditore nuk duhet të kalojë 20 ml një ditë. Mund të përdoret ose i paholluar ose në një raport hollimi 1: 5.

Udhëzime për përdorim: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk janë zëvendësuese për një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Nuk është menduar për fëmijët nën moshën 3 vjeç, gratë shtatzëna dhe gjidhënëse.

Prodhuesi: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045 / 1e, 628 00 Brno

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS