Përshkrimi

KREM TRUPI
Krem trupi ushqyes Colostrum
Krem trupi ushqyes për kujdesin e përditshëm të trupit është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Përmban Colostrum, vaj Argan, vaj Erucic, gjalpë Shea, vitaminë E, acid piroglutamik dhe përbërësin e patentuar Olivem. Përbërësit individualë ushqejnë lëkurën dhe japin elasticitet, butësi dhe hidratim të saj në të njëjtën kohë. Të gjithë përbërësit e përdorur janë të biodegradueshëm dhe kështu jo-toksik për mjedisin.

Colostrum, i përmbajtur në kremin e trupit, ekuilibron florën mikrobike dhe zëvendëson plotësisht mëndafshin, i cili jep një ndjenjë butësie dhe freski të këndshme. Colostrum gjithashtu furnizon përbërësit e nevojshëm për vitalitetin e lëkurës dhe rigjeneron qelizat e lëkurës (efekt anti-plakje).

Vaji i arganit nga UNESCO Biosphere Reserve në jug-perëndim të Marokut, i përket vajit më të rrallë dhe më të shtrenjtë në botë. Karakterizohet nga një përqindje e lartë e substancave aktive që ngadalësojnë procesin e plakjes së qelizave të lëkurës, duke e bërë atë të butë dhe të hidratuar. Shpesh përdoret në trajtimin e sëmundjeve të komplikuara të lëkurës.

Vaji erucik është vaj ester kozmetik shumë i pastër i prodhuar në bazë natyrale, i pasur me vitaminë E. isshtë një antioksidant natyral që parandalon plakjen e lëkurës, rigjenerohet dhe gjithashtu kujdeset për lëkurën e dehidratuar.

Gjalpi Shea është bërë me shekuj në mënyrën tradicionale në Afrikën ekuatoriale nga frutat e pemës Shea. Gjalpi shea hidraton në mënyrë të përsosur lëkurën, vepron kundër plakjes së parakohshme, stimulon mikrocirkulimin e qelizave të lëkurës dhe mbron lëkurën nga efektet e pafavorshme.

Një acid piroglutamik (PCA) ndodh natyrshëm në lëkurë si pjesë e faktorit natyror hidratues i cili është përgjegjës për hidratimin dhe elasticitetin e duhur të lëkurës. Ka veti hidrofile dhe higroskopike, mban ujin në lëkurë, lagështon, zbutet dhe zbutet.

Krem trupi ushqyes gjithashtu përmban përbërës premium Olivem nga prodhuesi kryesor në botë i produkteve me cilësi të lartë të bazuar në vaj ulliri. Olivem krijon kristale të lëngshme në një emulsion, të cilët kanë një ndikim dominues në lëkurë për thithje të lehtë, duke siguruar hidratim të mjaftueshëm, rezistencë ndaj ujit dhe një ndjesi shumë të këndshme pas aplikimit të kremit. Olivem gjithashtu shkëlqen në karakteristikën e vetë-emulgimit, aftësinë e një përzierjeje ideale të dy lëngjeve ndryshe të papërzier (ujë, vaj).

Përbërësit: (INCI): Aqua; Paraffinum Liquidum; Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alkooli; Butyrospermum Parkii; Alkooli Cetearyl; Glicerinë; Dimetikon; Oleyl Erucate; Etilheksilglicerinë (dhe) Fenoksietanol; Argania Spinosa Vaj Kernel; Natriumi PCA; D-panthenol; Myreth-3 Myristate; Colostrum; Çamçakëz xantan; Parfum; Acetati i tokoferilit.

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS