Përshkrimi

Shurup Sport & Energy - suplement ushqimor

Vëllimi: 0,7 l

Shtesa ushqimore në formën e një shurupi me aromë të kuqe portokalli të përshtatshme për atletët, ndihmon në rritjen e energjisë dhe përqendrimit, ndihmon në djegien e dhjamit dhe ka efekte stimuluese. Përmban përbërës aktivë - Ekstrakt yerba mate që përmbajnë taurinë dhe kafeinë. Përmban një përmbajtje të lartë të fibrave.

ESSENS SYRUP është krijuar me qëllim për të furnizuar trupin me substancat e nevojshme për funksionimin e tij të duhur përmes përbërësve natyralë. Formulat e veçanta me aromë tërheqëse të frutave dhe barishteve pasurohen me ekstrakte bimore efektive, të cilat përdoren gjerësisht në farmaci dhe industri ushqimore.

Shurupi i shijshëm është rezultat i punës së anëtarëve të Bordit Shkencor ESSENS dhe vizionit të tyre për të krijuar produkte efektive që do të jenë të lehta për tu konsumuar edhe për ata që nuk janë aq të etur për tableta ose kapsula. Në të njëjtën kohë, ata kopjojnë në të gjitha aspektet, nevojat e kohërave të vrullshme të sotme. Vetëm lëndët e para nga furnizuesit e çertifikuar përdoren për vetë prodhimin. Shurupi nuk përmban ngjyrues sintetikë, gluten ose laktozë dhe është gjithashtu i përshtatshëm për veganët.

Transportuesit themelorë të shurupeve janë FOS - fruktooligosakaridet. Këto jo vetëm që shërbejnë si ëmbëlsues, por mbi të gjitha janë një prebiotik i rëndësishëm. Kjo është, ato shërbejnë si një burim energjie për bakteret e dobishme të zorrëve, mbështesin thithjen e lëndëve ushqyese në trup, përmirësojnë gjendjen e indeve të zorrëve dhe rezistencën e tyre ndaj infeksionit.

ESSENS SYRUP SPORT & ENERGJI:

Kontribuon në rritjen e energjisë, përqendrimit dhe qartësisë mendore
Ndihmon në përmirësimin e performancës së ushtrimeve të rezistencës
Kontribuon në zvogëlimin e stresit oksidativ
Ndihmon në stimulimin e sistemit nervor qendror dhe aktivitetit të zemrës
Shtyp lodhjen dhe rrit përqendrimin dhe vigjilencën
Ndihmon në djegien e dhjamit dhe zvogëlon oreksin
Yerba mate është një pemë e Amerikës së Jugut, gjethet e saj të thata dhe të grimcuara janë të njohura si yerba maté dhe përmbajnë një sasi të madhe mineralesh, vitaminash dhe antioksidantësh me një efekt të dobishëm në trup. Pijet bashkëshortore Yerba janë bërë të njohura në të gjithë Amerikën e Jugut për efektet e tyre forcuese dhe stimuluese sepse ato furnizojnë energji, përmirësojnë kujtesën dhe humorin, zvogëlojnë oreksin dhe ndihmojnë në djegien e dhjamit.

Taurina aminoacide është një antioksidant i fuqishëm, vepron si stimulues i aktivitetit të trurit dhe ka një efekt pozitiv në performancën e përgjithshme. Mund të ndihmojë në rritjen e përqendrimit dhe të shtyjë ndjenjën e lodhjes jo vetëm gjatë ushtrimeve.

Kafeina është një alkaloid që stimulon në mënyrë të favorshme sistemin nervor qendror dhe aktivitetin e zemrës, shtyp lodhjen dhe rrit përqendrimin dhe vigjilencën. Ajo rrit efektet e taurinës.

Përbërësit: Taurinë, ekstrakt Yerba mate, kafeinë, ëmbëlsues: fruktooligosakaride, tretës: ujë i pijshëm i pastruar, glicerinë, aromë: aromë natyrale e portokallit të kuq, ekstrakt i rrënjës së xhensenit, rregullatorë të aciditetit: acid limoni, konservantë: benzoat natriumi, sorbat kaliumi.

Përmbajtja e përbërësve aktivë në 20 ml /% DRI (marrja referuese):

TaurinE: 0,5 mg / -
Ekstrakti i gjetheve të yerba mate (Yerba maté, Ilex paraguariensis): 0,2 mg / -
Kafeina: 0,1 mg / -
Ne rekomandojmë marrjen e shurupeve në këtë dozë:

Ditët 1 - 7: 5 ml tri herë në ditë Ditët 8 - 14: 5 ml dy herë në ditë, 10 ml në mbrëmje Ditët 15+: 5 ml në mëngjes, 15 ml në mbrëmje Doza maksimale ditore nuk duhet të kalojë 20 ml një ditë. Mund të përdoret ose i paholluar ose në një raport hollimi 1: 5.

Udhëzime për përdorim: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk janë zëvendësuese për një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Nuk është menduar për fëmijët nën moshën 3 vjeç, gratë shtatzëna dhe gjidhënëse.

Prodhuesi: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045 / 1e, 628 00 Brno

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS