Përshkrimi

Produkte revolucionare për zvogëlimin dhe mirëmbajtjen e peshës trupore e cila falë vetive të saj dhe teknologjisë së prodhimit tejkalon shumë produktet e ngjashme në treg. Ai përmban ekstrakte të standardizuara të perimeve në një proporcion të përshtatshëm - fibra molle, ekstrakt çaji jeshil me katekina dhe ekstrakt piper i zi.

Pas zhvillimit është ekipi i Bordit Shkencor ESSENS, i përbërë nga ekspertë dhe farmacistë, të cilët kanë qenë në industri për shumë vite. Shtesa ushqimore u zhvillua dhe po prodhohet nën mbikëqyrje farmaceutike në Republikën Çeke, në përputhje me rregullat dhe standardet më të rrepta të BE-së. Vetëm lëndët e para nga furnizuesit e çertifikuar përdoren për vetë prodhimin. Nuk përdoren lëndë të para të përgatitura kimikisht, konservantë, stabilizues ose ngjyra. Produkti nuk përmban sheqer, gluten ose laktozë. Përmban kafeinë.

Dozimi i rekomanduar: 2 - 6 kapsula në ditë, më së miri 30 minuta para ushqimit (1 kapsulë para drekës dhe 1 kapsulë para darkës). Ne rekomandojmë përdorimin e rregullt për 3 muaj. Efekti shumëzohet me ndryshimin e zakoneve ushqimore dhe ushtrimeve. Necessaryshtë e nevojshme të mbani mend se humbja optimale e peshës është 2 - 3 kg në muaj.

Përbërësit: fletë çaji jeshil (ekstrakt Camellia sinensis), piper i zi (ekstrakt Piper nigrum), mbushës (celulozë mikrokristaline, fibra molle), emulgator (estere saharoze), mbushës (niseshte misri), agjent anti-caking (kripëra magnezi të acideve yndyrore ), stabilizuesit (hidroksipropilmetilcelulozë, polivinilpirrolid) glidant (talk), ngjyrosës (kurkuminë).

Masat paraprake për përdorim: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Nuk është menduar për fëmijët nën moshën 3 vjeç, gratë shtatzëna ose gjidhënëse.

Prodhuesi: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045 / 1e, 628 00 Brno, Republika Çeke

Ekstrakti i çajit jeshil merret nga gjethet e Camellia sinensis dhe përmban kombinimin e materialeve të vlefshme të cilat rrisin oksidimin e yndyrnave (që ndihmon trupin të përdorë yndyrën si burim energjie), parandalon thithjen e yndyrës nga ushqimi në trup, ndalon ujin nga ruajtjen në trup dhe mbështet metabolizmin.

Fibra e mollës zvogëlon oreksin dhe zgjat tretjen në stomak e cila çon në një ndjenjë të ngopjes.
Piperina është një ekstrakt nga fruti i piperit të zi i cili ndihmon në përthithjen më të mirë të substancave aktive në trup dhe kështu rrit efektivitetin e saj.

Prodhim me teknologji të lartë - përpunim teknologjik i lartë dhe revolucionar

Të gjitha produktet e Farmacisë Shtëpiake të ESSENS përpunohen nga teknologjitë më moderne dhe revolucionare, të tilla si mikronizimi, frenimi i enzimave dhe veshja me shumë shtresa e kapsollave.

Mikronizimi i ekstrakteve bimore është një metodë me të cilën produktet farmaceutike, substancat natyrore, vitaminat dhe mineralet rrisin bio-disponueshmërinë e tyre. Shtë zvogëlimi progresiv i lëndës së parë në një madhësi grimcash prej disa mikrometrash. Substanca që rezulton, falë sipërfaqes së saj më të madhe molekulare, krijon kushte për përmirësimin dhe përshpejtimin e tretjes në trup dhe në fund të fundit, një shtesë ushqimore me efikasitet më të lartë.

Frenimi i enzimës është një proces, falë të cilit zvogëlohet aktiviteti i enzimave - enzimat janë proteina që përcaktojnë vetinë dhe shpejtësinë e reaksioneve kimike dhe kontrollojnë shumicën e proceseve biokimike në organizmat e gjallë. Ngadalësimi i aktivitetit të enzimës shkakton periudhën optimale të tretjes së kapsulës.

Veshja e tabletave me shumë shtresa është një teknologji unike në të cilën shpërbërja e tabletës është në kohën optimale me aplikimin gradual të disa shtresave me përmbajtje të ndryshme të substancës aktive.

ME Blerjen e një kurimi dy-mujor të SLIM´SS, DO T R MERRNI 1 PAKO T OF VITIT SLIM´SS T COMP GJITHA FALAS.

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS