Përshkrimi

Imuniteti i shurupit për fëmijë - suplement ushqimor

Pesha e përmbajtjes: 0,7 l

Shtesa ushqimore në formën e një shurupi me aromë frutash pylli, ekstrakt krapemyrtle të egër dhe ekstrakt evropian larshi ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar të fëmijës. Shurupi është ideal për fëmijët nga mosha 3 vjeç. Përmban një përmbajtje të lartë të fibrave.

ESSENS SYRUP është krijuar me qëllim për të furnizuar trupin e fëmijëve me substancat e nevojshme për funksionimin e tij të duhur përmes përbërësve natyralë. Formulat e veçanta me aromë tërheqëse të frutave dhe barishteve pasurohen me ekstrakte bimore efektive, të cilat përdoren gjerësisht në farmaci dhe industri ushqimore.

Shurupi i shijshëm është rezultat i punës së anëtarëve të Bordit Shkencor ESSENS dhe vizionit të tyre për të krijuar produkte efektive që do të konsumohen lehtësisht dhe rehatshëm nga fëmijët. Vetëm lëndët e para nga furnizuesit e çertifikuar përdoren për vetë prodhimin. Shurupi nuk përmban ngjyrues sintetikë, gluten ose laktozë dhe është gjithashtu i përshtatshëm për veganët.

Transportuesit themelorë të shurupeve janë FOS - fruktooligosakaridet. Këto jo vetëm që shërbejnë si ëmbëlsues, por mbi të gjitha janë një prebiotik i rëndësishëm. Kjo është, ato shërbejnë si një burim energjie për bakteret e dobishme të zorrëve, mbështesin thithjen e lëndëve ushqyese në trup, përmirësojnë gjendjen e indeve të zorrëve dhe rezistencën e tyre ndaj infeksionit.

Imuniteti i SYRUP ESSENS P FORR F KMIJT:

Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor dhe prodhimin e kolagjenit
Kontribuon në uljen e shkallës së lodhjes dhe rraskapitjes
Mbështet imunitetin e trupit
Krapemyrtle e egër, dmth acerola është një kaçubë ose pemë e njohur gjithashtu si qershi tropikale dhe është një nga burimet më të pasura të vitaminës C, e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ. Rrit thithjen e hekurit dhe kontribuon në formimin e kolagjenit.

Substanca e patentuar ResistAid® është një ekstrakt 100% i pastër i substancave natyrore nga larshi evropian, i cili ka një efekt shumë të fortë në imunitet falë sheqerit special ARABINOGALACTAN (kombinim i L-arabinozës dhe D-galaktozës). ResistAid® është unik në vetvete dhe, përveç kësaj, përpunohet nga një teknologji unike e prodhimit, e cila mbrohet nga patentat amerikane 5756098 dhe EP 86680. Rezultati i kësaj është një ekstrakt aktiv 100% i pastër i larshit, i pasur me përbërje të vlefshme fenolike dhe arabinogalaktan Substanca e patentuar ResistAid® ka efekte të provuara klinikisht në rritjen e imunitetit të trupit.

Përbërësit: Ekstrakt i egër krapemyrtle, ekstrakt larshi evropian, ëmbëlsues: saharoze, fruktooligosakaride, tretës: ujë i pijshëm i pastruar, aroma: fruta pylli, rregullatorë aciditeti: acid limoni, stabilizues: çamçakëz xantan, konservantë: benzoat natriumi, sorbat kaliumi.

Përmbajtja e përbërësve aktivë në 10 ml /% RI (marrja referuese):

Vitamina C (ekstrakt i egër i frutave krapemyrtle, Malpighia glabra 25%): 70 mg / 87,5
Ekstrakt nga lëvorja e larshit Evropian (Larix decidua): 0,25 g / -
Dozimi i rekomanduar: 10 ml shurup në ditë. Raporti i rekomanduar i hollimit 1: 5.

Udhëzim për përdorim: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk janë zëvendësuese për një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Nuk është menduar për fëmijët nën moshën 3 vjeç, gratë shtatzëna dhe gjidhënëse.

Prodhuesi: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045 / 1e, 628 00 Brno

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS