Përshkrimi

Shurup Antistress -

Vëllimi: 0,7 l

Shtesa ushqimore në formën e një shurupi me një formulë të veçantë, me aromë shafrani e cila kontribuon në aktivitetin normal mendor, ndihmon në ruajtjen e humorit të mirë dhe zvogëlon efektet e stresit. Përmban përbërës aktivë - ekstrakt të egër krapemyrtle, L-triptofan, shafran dhe vitaminë B6. Përmban një përmbajtje të lartë të fibrave.

ESSENS SYRUP është krijuar me qëllim për të furnizuar trupin me substancat e nevojshme për funksionimin e tij të duhur përmes përbërësve natyralë. Formulat e veçanta me aromë tërheqëse të frutave dhe barishteve pasurohen me ekstrakte bimore efektive, të cilat përdoren gjerësisht në farmaci dhe industri ushqimore.

Shurupi i shijshëm është rezultat i punës së anëtarëve të Bordit Shkencor ESSENS dhe vizionit të tyre për të krijuar produkte efektive që do të jenë të lehta për tu konsumuar edhe për ata që nuk janë aq të etur për tableta ose kapsula. Në të njëjtën kohë, ata kopjojnë në të gjitha aspektet, nevojat e kohërave të vrullshme të sotme. Vetëm lëndët e para nga furnizuesit e çertifikuar përdoren për vetë prodhimin. Shurupi nuk përmban ngjyrues sintetikë, gluten ose laktozë dhe është gjithashtu i përshtatshëm për veganët.

Transportuesit themelorë të shurupeve janë FOS - fruktooligosakaridet. Këto jo vetëm që shërbejnë si ëmbëlsues, por mbi të gjitha janë një prebiotik i rëndësishëm. Kjo është, ato shërbejnë si një burim energjie për bakteret e dobishme të zorrëve, mbështesin thithjen e lëndëve ushqyese në trup, përmirësojnë gjendjen e indeve të zorrëve dhe rezistencën e tyre ndaj infeksionit.

ESSENS SYRUP ANTISTRESS gjithashtu falë vitaminave dhe Affron®:

Kontribuoni në aktivitetin normal mendor
Kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar
Ndihmon në zvogëlimin e stresit, lodhjes dhe lodhjes
Ndihmon relaksimin, kontribuon në ekuilibrin mendor dhe fizik
Ndihmon për të përmirësuar pagjumësinë dhe për të fjetur më mirë
Krapemyrtle e egër, dmth acerola është një kaçubë ose pemë e njohur gjithashtu si qershi tropikale dhe është një nga burimet më të pasura të vitaminës C, e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ. Rrit thithjen e hekurit dhe kontribuon në formimin e kolagjenit.

L-triptofani është një aminoacid jetësor që mbështet prodhimin e neurohormoneve serotonin, melatonin dhe enzimave të panumërta.

Affron® përpunohet nga procesi i patentuar i prodhimit në temperaturë të ulët AFF®ON Cool-Tech, i cili siguron aktivitetin dhe qëndrueshmërinë e tij afatgjatë, është gjithashtu ekstrakti i parë i shafranit i standardizuar nga HPLC në Lepticrosalides®, përbërje bioaktive që ndihmojnë relaksimin, mendjen dhe ekuilibri fizik dhe vazhdoni të ruani gjendjen shpirtërore pozitive. Cilësia e Affron® bazohet në 6 studime klinike që kanë treguar një përmirësim të humorit në individë të shëndetshëm që janë të ekspozuar ndaj stresit dhe ankthit të rastit, si dhe një përmirësim të pagjumësisë brenda 4 javëve të përdorimit.

Përbërësit: Ekstrakt i egër i frutave crapemyrtle, ekstrakt i lules shafran krokus, L-Tryptofan, klorid piridoksine, ëmbëlsues: fruktooligosakaride, tretës: ujë i pijshëm i pastruar, glicerinë, konservues: benzoat natriumi, klorur kaliumi.

Përmbajtja e përbërësve aktivë në 20 ml /% DRI (marrja referuese):

Vitamina C (ekstrakt i egër i frutave, Malpighia glabra 25%): 240 mg / 300%
Ekstrakt lule shafrani crocus (Crocus sativus, Lepticrosalides 3.5%): 27 mg / -
L-Tryptofan: 35 mg / -
Vitamina B6 (klorid piridoksine): 1,4 mg / 100%
Ne rekomandojmë marrjen e shurupeve në këtë dozë:

Ditët 1 - 7: 5 ml tri herë në ditë Ditët 8 - 14: 5 ml dy herë në ditë, 10 ml në mbrëmje Ditët 15+: 5 ml në mëngjes, 15 ml në mbrëmje Doza maksimale ditore nuk duhet të kalojë 20 ml një ditë. Mund të përdoret ose i paholluar ose në një raport hollimi 1: 5.

Udhëzime për përdorim: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk janë zëvendësuese për një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Nuk është menduar për fëmijët nën moshën 3 vjeç, gratë shtatzëna dhe gjidhënëse.

Prodhuesi: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045 / 1e, 628 00 Brno

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS