Përshkrimi

Pomadë Universale CBD

Vëllimi: 50 ml

Pomadë kërp me CBD, shea dhe gjalpë mango, me vaj kokosi, luledielli dhe kërpi dhe dylli karnava.
Siguron hidratim intensiv të lëkurës së ndjeshme, të thatë dhe problematike. Pomada ka për qëllim zonat specifike problematike të lëkurës ose për hidratimin më intensiv të zonave të thata të lëkurës duke krijuar një efekt gjysëm okluziv.
Kujdeset për lëkurën e thatë, të ashpër dhe të ndjeshme, lehtëson simptomat e lëkurës së irrituar dhe rikthen barrierën mbrojtëse të lëkurës.
Ndihmon në rigjenerimin e muskujve dhe nyjeve pas ushtrimeve, ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve.
Me një aromë origjinale të ekstrakteve natyrore.
Pa THC.
Produkt vegan pa paraben.
ESSENS CBD Universal Ointment u zhvillua dhe po prodhohet nën mbikëqyrje farmaceutike në Republikën Çeke, në përputhje me rregullat dhe standardet më të rrepta të BE-së. Substancat aktive merren nga burimet natyrore. Vetëm lëndët e para të cilësisë më të lartë të mundshme dhe të garantuar përdoren për vetë prodhimin.

Cannabidiol CBD i izoluar nga ekstrakti i kanabis sativa është i njohur për vetitë e tij anti-inflamatore, ndihmon në rivendosjen e barrierave natyrore të lëkurës dhe rigjeneron lëkurën.
Gjalpi she BIO hidraton në mënyrë të përsosur dhe kundërvepron me plakjen e parakohshme të lëkurës.
Gjalpi i mangos hidraton thellë lëkurën, rregullon tonin e saj dhe zbut efektet e plakjes.
Dylli Carnauba krijon një film në lëkurë që mbron nga ndikimet e jashtme, është hipoalergjik dhe për këtë arsye është i përshtatshëm edhe për lëkurën më të ndjeshme.
Vaji i kërpit BIO është jashtëzakonisht i pasur me yndyrna të shëndetshme, proteina me cilësi të lartë dhe vitamina dhe minerale të tjera, absorbohet shumë mirë në lëkurë dhe depërton në shtresat më të thella.
Vajrat e përftuar nga derivatizimi i kokosit dhe vajit të ullirit shërbejnë si zbutës, pra substanca që hidratojnë dhe parandalojnë humbjen e ujit nga lëkura. Ata kujdesen për lëkurën e thatë dhe të ndjeshme dhe përmirësojnë strukturën e saj.
Ekstraktet e rozmarinës të marra nga nxjerrja shumë e butë e lëngjeve superkritike ndihmojnë si antioksidantë.
Përdorimi: Vendoseni në lëkurë të pastër dhe përhapeni butësisht.

Përbërësit (INCI): Vaji Cocos Nucifera, Gjalpë Butyrospermum Parkii, Copernicia Cerifera
Cera, Gjalpi i Farave Mangifera Indica, Vaji i Farave të Kanabisit Sativa, Alkooli Cetearyl, CBD
Izoloni, Vajin e Farave Helianthus Annuus, Ekstraktin e Rrënjës Curcuma Xanthorrhiza, Rosmarinus
Ekstrakti i gjetheve Officinalis, Vaji i Luleve të Kanabis Sativa, Limonene, Vaj Peel Citrus Limon,
Vaji Lavandula Angustifolia, Vaj Mentha Piperita, Linalool, CI 75810.

Prodhuesi: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045 / 1e, 628 00 Brno

Vlerësimet

Jap Vlerësimin tënde

Fadil Essens Kosova

0 Rekomandime

Përgjigjje të shpejtë

Prishtinë

Kërko Oferten

Kërko në hartë

Kërko Oferten Kontakto / SMS